Okupowani

Wychodzi na jaw, że Wenche Arnesen, nie żyje. Ruch Oporu działa nadal. W Sztokholmie powstaje rząd na uchodźstwie. Anita nie dostaje satysfakcjonującej jej propozycji. Przewodniczący norweskiego parlamentu proponuje jej stworzenie nowego rządu w kraju.

.

Serial telewizyjny powstały w koprodukcji norwesko - francusko - szwedzkiej, Autorem pomysłu i pierwszej wersji scenariusza jest norweski pisarz Jo Nesbo. 


Policja aresztuje Czeczeńca podejrzanego o zabójstwo Rosjanina przed restauracją Bente. Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Rosja domaga się deportacji Czeczeńca. Premier odmawia, co komplikuje toczące się negocjacje odnośnie daty wycofania się Rosjan z Norwegii. Jedynym świadkiem wypadku była córeczka Bente, Maja. Twierdzi jednak, że nie jest w stanie rozpoznać sprawcy. Winę za wypadek bierze na siebie syn aresztowanego Czeczeńca. W końcu jednak przyznaje, że za kierownicą siedział ojciec. Kłócili się i doszło do wypadku. Djupvik obiecuje chłopakowi, że ojciec nie zostanie deportowany do Rosji. Po ogłoszeniu wyroku Czeczeniec połyk w celi truciznę. Djupvik dostaje nowe zadanie: ma stworzyć jednostkę, która będzie przeciwdziałać przestępstwom skierowanym przeciwko Rosjanom. Premier w końcu ogłasza datę wycofania się Rosjan z Norwegii.

Okupowani
reżyseria: Erik Richter Strand
obsada: Henrik Mestad, Veslemy Mrkrid, Ane Dahl Torp, Ingeborga Dapkunaite i inni
Emisja w TVP1: wtorek, 20 sierpnia godz. 22.50

reklama
reklama